POZOR na Čínske akože bezpečnostné dvere!!! - ARCOMO - bezpečnostné, protipožiarne, interiérové...dvere pre každého

+ ARCOMO =
ARCOMO
M
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

POZOR na Čínske akože bezpečnostné dvere!!!


Pozor na falošné bezpečnostné dvere! Ak uvažujete alebo sa rozhodnete pre kúpu nových bezpečnostných dverí do bytu, domu, začnite porovnávaním parametrov a to najmä: certifikovaná bezpečnostná trieda (2., 3., alebo 4.), požiarna odolnosť (30 alebo 60 minút), nepriezvučnosť (37, 39, alebo 42 db), zaliatie zárubne do betónu, havarijný servis pri strate kľúčov, zabuchnutí dverí. Nízke ceny "akože bezpečnostných dverí" môžu znamenať aj nízku odolnosť proti vlámaniu.

Pozor na certifikáty! Pri výbere dverí si nechajte predložiť certifikáty odolnosti proti vlámaniu, certifikát o vhodnosti na osadenie do stavby, licenciu ktorá oprávňuje predajcu k montáži bezpečnostných dverí a garantuje spoľahlivosť a bezúhonnosť zamestnancov firmy. Certifikáty v jazyku, ktorému nerozumiete, neakceptujte! Takéto certifikáty sa môžu vzahovať na iné, nepodstatné vlastnosti dverí.

              
               
príklady certifikátov

Pozor na montáž zárubne! Mnohí predajcovia vyplňujú zárubňu iba PUR penou, čo je nedostatočné a nebezpečné. Zárubňa sa ľahko roztiahne a prekoná! Pri montáži je potrebné dôkladné kotvenie a zaliatie betónom, aby boli certifikované bezpečnostné dvere naozaj bezpečnostnými.

Pozor na drevenné polodrážky dverí! Overte si, či sú dvere celooceľové, pretože niektoré dvere sú po svojom obvode drevené, pozor - páčidlo ľahšie vypáči istiace body osadené v dreve ako vo vystuženej oceli.

Pozor na označenie dverí! Na výrobnom štítku si skontrolujte certifikované vlastnosti dverí a krajinu pôvodu. Odolnosť proti vlámaniu sa preukazuje certifikátom odolnosti proti vlámaniu podľa európskej normy EN 1627 a na certifikáte je vždy uvedená bezpečnostná trieda dverí. Vyššia bezpečnostná trieda znamená väčšiu bezpečnosť. Ak nie je uvedená bezpečnostná trieda dverí na certifikáte, môže sa jedna o falzifikát! Odolnosť dverí voči vlámaniu závisí od toho, čo nie je bežne vidieť - od vnútornej konštrukcie dverí, ako napríklad oceľové výstuhy, zvarené s oboma pl᚝ami dverí, vnútorná tepelno-zvuková izolačná výplň dverí, zváraný vnútorný rozvorový mechanizmus, či vnútorné zosilnenia najčastejšie napádaných miest. Počet uzamykacích bodov nemusí by rozhodujúci údaj. Napríklad istiace body do podlahy môžu spôsobova problémy z dôvodu zanesenia otvoru v podlahe drobnými nečistotami.

Pozor na servis a záruku! Overte si, akým spôsobom a v akom rozsahu funguje havarijný servis pri zabuchnutí dverí, strate kľúčov, v noci a cez víkendy, záručný a pozáručný servis. Seriózny predajca by mal poskytovať NON stop servis. Doporučujeme si túto skutočnosť pred kúpou dverí preveriť.

Pozor môžete ušetriť! Mnoho zákazníkov si kúpilo najprv nekvalitné „akože bezpečnostné dvere", pretože ich cena bola nižšia. Nakoniec ich museli reklamovať, nechať odstrániť a kúpili si dvere SHERLOCK®. Naši zákazníci sa stretli s týmito závažnými chybami: pri uzamknutí „akože bezpečnostných dverí" bolo možné zatlači istiace body rukou a týmto zatlačením boli odomknuté. „Akože bezpečnostné dvere boli predávané ako exteriérové, vhodné do domu, avšak dochádzalo k vysokým únikom tepla, roseniu, hrdzaveniu, prefukovaniu, dokonca aj k presvitaniu svetla. Niektoré dvere mali tenký plech, ktorý sa dal ľahko prehnúť zatlačením rukou, preraziť kladivom, alebo otvárakom na konzervy. Ak si kúpite certifikované bezpečnostné dvere SHERLOCK®, môžete si byť istí, že máte kvalitné dvere. Neprerobíte na dvojitej výmene dverí pri nekvalitných dverách.

MÁM ZÁUJEM o bezplatnú obhliadku


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky