Ako funguje systém genreláneho kľúča - ARCOMO - bezpečnostné, protipožiarne, interiérové...dvere pre každého

+ ARCOMO =
ARCOMO
M
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Ako funguje systém genreláneho kľúča

Na akom princípe systém generálneho kľúča funguje?
Systém generálneho kľúča funguje na mechanickom princípe. Zámkovej vložky sú od dodávateľa systému nastavené tak, aby umožňovali odomknutie vybranými kľúči podľa zadania v pláne prístupových práv.

Čo ak budeme chcieť neskôr pridať k systému ďalšie dvere?
Je to možné. Pokiaľ ale o možnom rozšírení viete uz v dobe, kedy plánujete prvú etapu systému, je dobré vytvoriť prístupový plán aj pre ďalšie etapy hneď na začiatku.

A ak budeme chcieť pridať nový kľúč?
Pokiaľ sa jedná o kľúč na už existujúcu pozíciu, tzn. že bude mať rovnaké práva, ako má iný, už existujúci kľúč, stačí doobjednať nový kľúč na túto pozíciu a dohodnúť si s dodávateľom označenia kľúča. Pokiaľ sa jedná o novú pozíciu kľúča, je potrebné zadať požiadavku na zmenu správcovi systému.

Čo robiť, keď budeme chcieť neskôr zmeniť prístupové práva pre niektorý kľúč?
Zmeny prístupových práv na základe požiadavky užívateľa vykonáva výlučne správca systému (servisné stredisko Mul-T-Lock).

Čo robiť v prípade straty kľúča?
V takom prípade je potrebné zvážiť riziká vyplývajúce zo straty kľúča. Ak chcete s istotou zabrániť zneužitiu strateného kľúča, je nutné nechať prekódovať všetky zámkovej vložky, do ktorých mal stratený kľúč prístup. To znamená aj nutnosť vykonania úpravy na všetkých existujúcich kľúčoch, ktoré do rovnakých vložiek majú prístup. V niektorých prípadoch to môže znamenať nutnosť vyrezať nové kľúče s prístupom do týchto vložiek.

Sú možnosti zmien nejako obmedzené?
Obmedzenie je dané predovšetkým zložitosťou systému a tiež jeho veľkosťou. Pre niektoré nové pozície môže byť napr potreba dať užívateľovi viac ako jeden kľúč. Treba počítať s tým, že nie každá zmena je možná a že sa možnosti zmien časom môžu vyčerpať. Vyššia modelovej rady zámkových vložiek (MT5 +, Interactive, Classic) dávajú viac priestoru pre budúce zmeny. Pre dvere, kde potrebujete často vykonávať zmeny prístupových práv, je lepšie zvoliť elektronicko-mechanické vložky Cliq alebo iný vhodný elektronický prístupový systém. Oba typy systémov je možné vhodne nakombinovať.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky